Семінар «Інклюзивна освіта: шляхи впровадження в закладі освіти»

За останні десятиліття в Україні збільшилась кількість дітей з особливими освітніми потребами, які потребують посиленої уваги з боку родини і держави. Завдання закладів загальної середньої та дошкільної освіти — створити умови для одержання дітьми освіти, формування життєвих навичок, адаптування до реалій життя.

Здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами — надважливе питання, від якого залежить їх включення у соціальне життя. Інклюзія — поштовх для суспільства стати на щабель вище, бути толерантнішими.

3 грудня 2019 року на базі ЗЗСО № 50 відбувся районний семінар «Інклюзивна освіта: шляхи впровадження в закладі освіти». У семінарі взяли участь близько 50 заступників директора з різних шкіл Святошинського району.

Учасників семінару привітала директор закладу загальної середньої освіти № 50 Марина Підгора, яка ознайомила присутніх із впровадженням інклюзивного навчання у закладі протягом двох років, а також продемонструвала матеріальну базу закладу.

В роботі семінару взяла участь директор Інклюзивно-ресурсного центру Святошинського району Трухан А.Г., яка зупинилася на змісті основних нормативно-правових документів та питаннях формування індивідуальної програми розвитку дитини.

Заступники директора з навчально-виховної роботи Масло Л.В. та Харківська Н.В. поділилися досвідом роботи по впровадженню інклюзивного навчання в школі.

Учасникам семінару було презентовано роботу в сенсорній кімнаті, ресурсному кабінеті та кабінеті мовленнєвої корекції, який містить сучасні інтерактивні засоби для роботи.

Підводячи підсумки учасники семінару створили вернісаж цікавих думок про інклюзивне навчання.

Колектив закладу загальної середньої освіти № 50 дякує всім, хто долучився до семінару і бажає успішної реалізації інноваційних ідей щодо впровадження інклюзивної освіти в закладі!