Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

  1. Керівник закладу скликає засідання.

Комісія визначає, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер.

  1. Якщо Комісія визнала, що це був булінг, то керівник закладу освіти зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.

У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України із заявою, про що керівник закладу освіти має повідомити постраждалого.

Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

 

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

  1. Якщо ви стали учасником або свідком вчинення насилля, або підозрюєте про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

Проводите бесіду з постраждалим.

 

  1. З вертатися до уповноваженої особи закладу (згідно наказу) про випадки булінгу (цькування), або вчинення насилля  учасником  або свідком якого вони стали, або підозрюєте про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

 

  1. Пишеться заява на ім’я директора про випадки булінгу.

 

  1. Відповідно до такої заяви керівник закладу видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

(директора,заступника ,соціального педагога,психолога,голова батьківської громади).

 

  1. Для прийняття рішення за результатами розслідування керівник закладу освіти створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу

До складу такої Комісії можуть входити педагогічні працівники, (у тому числі психолог, соціальний педагог, класний керівник), батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші заінтересовані особи.)

Заходи профілактики булінгу

№п/п Назва заходу Дата проведення Відповідальний
1 Зустріч зі шкільним офіцером поліції на тему «Булінг» Вересень, лютий Лук’янова Ю.А.

Пед.-організатор

Клічук Ю.Г.

 

2 Анкетування «Моє життя в сім’ї та школі» листопад Психолог

Сіренко М.М.

3 Заняття з елементами тренінгу «Закон збереження доброти» Грудень Психолог

Сіренко М.М.

4 Конкурс малюнків «Діти проти насильства» Листопад — грудень Пед.-організатор

Клічук Ю.Г.

 

5 Написання творів на тему «Ми проти насилля» Січень — лютий Пед.-організатор

Клічук Ю.Г.,

Вчителі укр. мови

 

6 Семінар для вчителів на тему «Профілактика та подолання булінгу у школі» січень Соц.педагог

Османова -Побережна А.О.

7 Демонстрація мультфільмів на тему «Уроки толерантності» лютий Соц.педагог

Османова -Побережна А.О.